Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Dostanu půjčku?

 

Reklamní spoty, které nás doslova nabádají k tomu, abychom využili služeb bank a všelijakých nebankovních společností jsou všude přítomné. Nenarazíte na ně pouze v televizorech, ale také v autobusech, tramvajích a nebo na bilboardech. Nakonec se rozhodnete vzít si nějakou tu půjčku a zjistíte, že vám byla zamítnuta. Jak je to možné? Právě proto pro vás Creditka připravila článek na téma: dostanu půjčku?

Základní podmínky pro půjčku v bance

Předtím než navštívíte nějakou bankovní instituci by jste si měli předem zjistit, co vše budete potřebovat. Přece jenom štěstí přeje připraveným. Než na sebe hodíte kabát vezměte si s sebou mobilní telefon, platný občanský průkaz a raději i druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, pas). Pokud jste zaměstnanec vytiskněte si výpis z vašeho bankovního účtu za poslední tři měsíce. Za předpokladu, že nedisponujete bankovním kontem předložte výplatní pásky. Další náležitostí bývá potvrzení o příjmu, které vám musí podepsat váš zaměstnavatel. Lidé, kteří podnikají jsou povinni doložit daňové přiznání za poslední zdanitelné plnění.

dostanu půjčku

Základní podmínky pro půjčku mimo banku

Nebankovní společnosti přistupují k žadatelům trochu jinak, z čehož vyplývá, že vás nebudou tolik “lustrovat”. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že výsledný přeplatek bude podstatně vyšší. Měl by vám stačit email, mobilní telefon, občanka a bankovní účet. My jsme byli spokojeni s půjčkou od MicroCredit.cz, kterou můžete také bezplatně vyzkoušet.

Jak vypadá žádost o půjčku?

O úvěr můžete požádat online a nebo rovnou na pobočce banky. Vyplnění údajů by vám nemělo zabrat více než 10 minut. Někteří klienti se diví, že musí vyplňovat i osobní údaje jako je například rodné číslo a nebo číslo občanského průkazu. Nezapomínejte, že úvěr je specifická služba a tyto údaje jsou nutné, aby mohla být vaše žádost dostatečně posouzena a následně vyhodnocena.

Proč mi byla půjčka zamítnuta?

Zajímá vás jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí vašeho požadavku? Nejčastěji to je špatná platební historie – záznam v registru dlužníků. Ovlivňuje to také výše příjmů a výdajů, počet vyživovaných dětí a nebo úvěry u jiných institucí. Důvodem neschválení půjčky bývá také zkušební doba v zaměstnání a nebo splátky po splatnosti. Největším problémem je exekuce a insolvence.

Jaký potřebuji příjem na půjčku, aby mi byla schválena?

To je velmi individuální, v první řadě záleží na typu úvěru, je účelový a nebo bezúčelový? Jaká je jeho výše? Pochopitelně čím vyšší příjem máte tím lépe.

Dostanu půjčku – jak zvýšit své šance na schválení půjčky

  • dbejte na to, aby jste se nedostali do prodlení se splátkami
  • vypovězte kreditní karty, které již nepoužíváte
  • snažte se budovat dobrou platební morálku

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2024 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2024 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.