Dostanu půjčku

Dostanu půjčku?

Reklamní spoty, které nás doslova nabádají k tomu, abychom využili služeb bank a všelijakých nebankovních společností jsou všude přítomné. Nenarazíte na ně pouze v televizorech, ale také v autobusech, tramvajích a nebo na bilboardech. Nakonec se rozhodnete vzít si nějakou tu půjčku a zjistíte, že vám byla zamítnuta. Jak je to možné? Právě proto jsme pro vás připravili článek na téma: dostanu půjčku?

Základní podmínky pro půjčku v bance

Předtím než navštívíte nějakou bankovní instituci by jste si měli předem zjistit, co vše budete potřebovat. Přece jenom štěstí přeje připraveným. Než na sebe hodíte kabát vezměte si s sebou mobilní telefon, platný občanský průkaz a raději i druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, pas). Pokud jste zaměstnanec vytiskněte si výpis z vašeho bankovního účtu za poslední tři měsíce. Za předpokladu, že nedisponujete bankovním kontem předložte výplatní pásky. Další náležitostí bývá potvrzení o příjmu, které vám musí podepsat váš zaměstnavatel. Lidé, kteří podnikají jsou povinni doložit daňové přiznání za minulé daňové období.

online půjčka
online půjčka

Základní podmínky pro půjčku mimo banku

Nebankovní společnosti přistupují k žadatelům trochu jinak, z čehož vyplývá, že vás nebudou tolik “lustrovat”. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že výsledný přeplatek bude podstatně vyšší. Měl by vám stačit email, mobilní telefon, občanka a bankovní účet.

Jak vypadá žádost o půjčku?

O úvěr můžete požádat online a nebo rovnou na pobočce banky. Vyplnění údajů by vám nemělo zabrat více než 10 minut. Někteří klienti se diví, že musí vyplňovat i osobní údaje jako je například rodné číslo a nebo číslo občanského průkazu. Nezapomínejte, že úvěr je specifická služba a tyto údaje jsou nutné, aby mohla být vaše žádost dostatečně posouzena a následně vyhodnocena.

Proč mi byla půjčka zamítnuta?

Zajímá vás jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí vašeho požadavku? Nejčastěji to je špatná platební historie – záznam v registru dlužníků. Ovlivňuje to také výše příjmů a výdajů, počet vyživovaných dětí a nebo úvěry u jiných institucí. Důvodem neschválení půjčky bývá také zkušební doba v zaměstnání a nebo splátky po splatnosti. Největším problémem je exekuce a insolvence.

Jaký potřebuji příjem na půjčku, aby mi byla schválena?

To je velmi individuální, v první řadě záleží na typu úvěru, je účelový a nebo bezúčelový? Jaká je jeho výše? Pochopitelně čím vyšší příjem máte tím lépe.

Dostanu půjčku – jak zvýšit své šance na schválení půjčky

  • dbejte na to, aby jste se nedostali do prodlení se splátkami
  • vypovězte kreditní karty, které již nepoužíváte
  • snažte se budovat dobrou platební morálku

 

nezávazná žádost o nebankovní půjčku
nezávazná žádost o okamžitou půjčku pro dlužníky
Dostanu půjčku
5 (100%) 1 hlasů

 

 


Další články