Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Jak napsat motivační dopis

 

V první řadě bychom si měli říci co to motivační dopis je. Tímto dokumentem sdělujete svému potenciálnímu zaměstnavateli proč by měl zaměstnat právě vás. Jak napsat motivační dopis co možná nejjednodušeji ještě dnes? Měli by jste zaujmout, aby jste byl/a vybrán/a. Nechoďte kolem horké kaše a přejděte co nejdříve k věci. Vynechte přiblblé a ohrané fráze. Ihned přibližte jaká pozice vás zajímá. Nebuďte příliš obecní, ale raději konkrétní.

Motivační dopis: Proč zrovna já?

Motivační dopis se liší od CV, to je nutné si uvědomit. Ihned v úvodu by jste měl/a upoutat personalistu. Vypíchněte pouze vaše největší pracovní úspěchy a případné dovednosti. Je dobré se zmínit, že dané odvětví znáte velmi dobře a práce v něm vám nedělá žádný problém. Zdůrazněte čím jste výjimeční a co vše může firma získat pokud vás přijme. Hlavně nezapomeňte na to, že záměr průvodního dopisu je požádat a pracovní pohovor. Ke konci dopisu uveďte jakým způsobem vás mohou kontaktovat. Při odesílání dopisu poštou je na místě, aby jste jej vlastnoručně podepsali.

jak napsat motivační dopis

– vyvarujte se otřepanému klišé

– dopis by měl být adresován konkrétní osobě

– text nesmí v žádném případě obsahovat pravopisné chyby

– snažte se být originální

– buďte slušní, ale nepřehánějte to. Stejné je to s vaším sebevědomím

– pro každého zaměstnavatele by se měl dopis pochopitelně lišit

Prvky, které by motivační dopis měl obsahovat

– hlavička musí obsahovat kontaktní údaje

Jak napsat motivační dopis: příklad

– pozdrav

– úvod typu: Mám zájem o pracovní pozici 123

– Tato pozice mě zaujala protože

– v daném odvětví mám 6-ti roční zkušenosti, podívejte se do mého životopisu.

– vyslovte zájem o pohovor

– Pozdrav + podpis

Půjčka pro nezaměstnané

Pokud se vám povedlo získat nové zaměstnání moc vám gratulujeme, ale co si počít, když vám výplata není z nějakého důvodu vyplacena a nebo se opozdí? Z této šlamastiky vás dostane jedině creditka.cz.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2019 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2019 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.