Jak si najít práci

Jak si najít práci?

Najít si zaměstnání může být pro mnoho lidí velký oříšek, také záleží na tom v jaké životní situaci se nacházíte, jaké máte zkušenosti a praxi. Jak na trhu práce uspět? Na co by jste si měli dát pozor a jak se připravit.Rady a typy jak si najít práci.

Hledejte, hledejte a hledejte

Pokud usilujete o kvalitní práci připravte se na to, že vám nespadne do klína. Je potřeba, aby jste se tomu věnovali a to i několik hodin denně. Kupte si ráno noviny, využijte internet. Nestačí pouze odpovídat na inzeráty můžete i své služby nabídnout firmě u které by jste chtěli pracovat.

půjčka bez registru

Nepřehánějte to

Důkladně si zapisujte, které společnosti jste už oslovil/a, aby nedošlo k tomu, že odpověď na inzerát pošlete vícekrát. To by opravdu nevypadalo příliš dobře.

Pozor na falešné inzeráty

S velkou pravděpodobností se můžete setkat s podvodnými nabídkami. Velmi často takový inzerát vypadá až příliš dobře, aby to byla pravda.  Jak zjistím, že se jedná o podvod?

– poplatek předem za zprostředkování zaměstnání. Dejte si na to velký pozor

– v inzerátu není dostatečně popsána náplň pracovní činnosti

– při první schůzce vás ihned tlačí k podpisu smlouvy

Motivační dopis

Nemělo by to být tak, že si vytvoříte jeden motivační dopis a ten rozesíláte všude možně. Je nutné, aby jste ho alespoň “trochu” upravili podle toho o jakou pozici usilujete.

Co mohu nabídnout

Ohodnoťte sami sebe, jaké jsou vaše přednosti. V čem jste lepší než ostatní. Velkou výhodou je  pokud ovládáte cizí jazyk.

půjčka před výplatou

Pozor na citlivé informace

Nikdy v životopisu neuvádějte více než musíte. Životopis by měl být především stručný a výstižný, Informace typu: datum narození, rodinný stav, počet dětí nebo rodné číslo do něj nepatří.

Buďte trpěliví

Je důležité, aby jste byli vytrvalí a trpěliví. Můžete být přijati, ale vám se zmíněná práce nebude zamlouvat. Není žádná ostuda práci opustit a najít si něco, co vám bude vyhovovat více. Dělejte to, co vás baví a budete v životě šťastní. Nejlepší je, když se práce stane koníčkem.

půjčka pro problémové klienty

Nezávazná žádost až 300000 Kč ihned
Nezávazná žádost až 20000 Kč ihned

 

 

Jak si najít práci
4.9 (97.78%) 9 hlasů

Další články