Stránka je zabezpečena pomocí SSL

P2P půjčky

 

První službou, která se zabývá půjčováním peněz mezi lidmi vznikla už začátkem roku 2008 v Americe. Za jeden kalendářní rok si zde půjčilo přes jeden milion lidí. V této společnosti má podíl dokonce i Google. P2P půjčky jsou v zahraničí velmi populární nejvíce v Německu a nebo Velké Británii. V České republice existuje několik společností, které tuto službu poskytují, například: Bankerat, Benefi, HM Capital Partners s.r.o. a nejznámější Zonky.

Je tento typ půjček bezpečný?

S jistotou můžeme říci, že ano. Na poskytovatele P2P půjček dohlíží Česká Národní Banka. Nemusíte mít žádné obavy, že by se jednalo o podvod.

P2P půjčky

Možnost investování

Do této služby se samozřejmě můžete přihlásit také jako investor a půjčovat ostatním. Získáte tím zajímavé zhodnocení svých financí. Aby nebyli dlužníci “ohroženi” je tato služba anonymní. Vaši totožnost znají pouze poskytovatelé nikoli věřitelé.

Co tím získám?

Pokud budete žádat o P2P půjčku můžete docílit lepších podmínek než v bance. Úvěry startují na úrocích od 2,99 % p.a., což je opravdu velmi výhodné. Jako investor máte možnost zhodnocení od 2 - 12 % ročně. Tato služba je zajímavým zpestřením trhu s nebankovními produkty. Můžete zde požádat i o refinancování stávajících závazků jako je kontokorent, kreditní karty a nebo leasing. Pokud jste začínající podnikatel a v bance vám nepůjčí jsou skvělou možností jak získat dostatečně velký kapitál. Je jedno, zda si chcete půjčit na domácnost, nové auto, elektroniku nebo dokonce na cestování. Nezapomeňte na to, že investování není bez rizika a hrozí ztráta celé vložené částky.

Půjčí opravdu všem?

Půjčku mohou získat občané České republiky, ale i cizinci. Samozřejmě musíte být starší 18 let. Zpravidla jsou nutné dva doklady totožnosti: Občanský průkaz a cestovní pas nebo řidičský průkaz. Je nutný stálý, doložitelný příjem. Pokud je na vás uvalena exekuce nebo jste v insolvenci tak na tento druh půjček bohužel nárok nemáte. V případě, že jste dlouhodobě nezaměstnaní je šance na získání úvěru téměř nulová. Tento přístup je pochopitelný, protože musí do jisté míry chránit i investoři, aby se nestávalo často, že přijdete o své peníze.

Rádi by jste porovnali více služeb jako je povinné ručení, hypotéka a nebo havarijní pojištění? Online srovnávač jménem MicroCredit vám to umožní.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2024 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2024 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.