P2P půjčky

P2P půjčky

První sloužbou, která se zabívá půjčováním peněz mezi lidmi vznikla už začátkem roku 2008 v Americe. Za jeden kalendářní rok si půjčilo přes tento portál jeden milion lidí . V této společnosti má podíl dokonce i Google. P2P půjčky jsou v zahraničí velmi populární. Například v Německu a nebo Velké Británii.  V České republice existuje několik společností, které tuto službu poskytují. Například: Bankerat, Benefi, HM Capital Partners s.r.o. a nejznámější Zonky.

Je tento typ půjček bezpečný?

S jistotou můžeme říci, že ano. Na P2P půjčky ihned (poskytovatele) dohlíží Česká Národní Banka. Nemusíte mít žádné obavy, že by se jednalo o podvod.

Kdo mi půjčí?

Do této služby se samozřejmě můžete přihlásit také jako investor a půjčovat ostatním. Získáte tím zajímavé zhodnocení svých financí. Aby nebyli dlužníci “ohroženi” je tato služba anonymní. Vaši totožnost zdají pouze poskytovatelé nikoli věřitelé.

Co tím získám?

Pokud budete žádat o P2P půjčku můžete docílit lepší podmínek než v bance. Lze získat úvěr s úrokem od 3,99%, což je opravdu velmi výhodné. Jako investor zhodnocení od 2-12% ročně.  Tato služba je zajímavým zpestřením trhu s nebankovními produkty. Můžete zde požádat o refinancování stávajících závazků. Pokud jste začínající podnikatel a v bance vám nepůjčí jsou P2P půjčky skvělou možností jak získat dostatečně velký kapitál. Je jedno zda si chcete půjčit na domácnost, nové auto, elektroniku nebo dokonce cestování.

Půjčí opravdu všem?

Půjčku mohou získat občané České republiky, ale i cizinci. Samozřejmě musíte být starší 18-ti let. Zpravidla jsou nutné dva doklady totožnosti: Občanský průkaz a cestovní pas nebo řidičský průkaz. Je nutný doložitelný příjem. Pokud je na vás uvalena exekuce nebo jste v insolvenci tak na tento druh půjček bohužel nárok nemáte.Pokud jste dlouhodobě nezaměstnaní je šance na získání téměř nulová. Tento přístup je pochopitelný, protože musí do jisté míry chránit i investoři, aby se nestávalo často, že přijdete o své peníze.

Nezávazná žádost až 300000 Kč ihned
Nezávazná žádost až 20000 Kč ihned
P2P půjčky
4.8 (96%) 5 hlasů

Další články