Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Půjčka bez registru

 

Už dávno neplatí, že by o půjčku žádali pouze lidé, kteří jsou na pokraji chudoby. S příchodem internetu a mobilních technologií se celý proces mnohonásobně zrychlil a zjednodušil. Bankovní půjčka je nám vyplacena ihned po schválení, které zabere jen pár minut, ale stále se najde dost klientů, kteří se musí poohlédnout jinde. Jak to? kde se vyskytla chyba? Z důvodu nízkého příjmu jsou žádosti zamítány, ale ještě větší příčina je to, když banka zjistí, že má prověřovaný zákazník negativní záznam v registrech dlužníků. Co s tím? Půjčí těmto lidem jinde a nebo mají smůlu? To vám sdělí Creditka.  

Nebankovní půjčka bez registru

V obecném povědomí je, že nebankovní společnosti skutečně do registru dlužníků nenahlížejí. Jak je to doopravdy? Před rokem 2015 tomu skutečně tak bylo, že zde nebyla tato povinnost, ale to se za 4 roky změnilo. Nyní zákon o spotřebitelském úvěru ukládá všem bankovním i mimobankovním subjektům dostatečně prozkoumat a vyhodnotit úvěruschopnost klienta. Co to znamená? Jednoduše řečeno mají za úkol zjistit všemi dostupnými nástroji, zda budete schopni úvěr splácet nebo ne. K tomu jim právě napomáhají již zmíněné registry, které mezi sebou sdílí informace. Na druhou stranu to, že jste jednou fakturu uhradili s menším prodlením ještě nemusí znamenat, že ostrouháte. Nebankovní poskytovatelé jsou stále mnohem benevolentnější než bankovní domy.

Úvěrové registry, k čemu slouží?

Zápis v těchto záznamech ještě neznamená katastrofu, protože existují o pozitivní registry, kde jsou vedeni všichni, co splácí své závazky včas. Díky tomu jsou tito klienti důvěryhodnější a tím i logicky narůstají vyhlídky na další finanční služby jako je třeba hypotéka nebo leasing. 

Bankovní registr klientských informací

Neboli BRKI je rozsáhlá databáze obsahující smluvní vztahy mezi bankovními domy a dlužníky. Tyto klientské informace mezi sebou banky sdílí. Jde především o údaje, které představují to, jak jsou klienti důvěryhodní a bonitní.

Nebankovní registr klientských informací

Neboli NRKI. Tyto registry vede společnost CNCB - Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o., spravuje data o nebankovních službách, které jsou klientům poskytnuty. Jedná se o společnosti, které poskytují spotřebitelské úvěry a leasingy. Držitelé oprávnění tudíž mohou ověřovat bonitu svých zákazníků.  

Registry sdružení SOLUS

Je zájmové sdružení, které se snaží bojovat proti předlužení občanů České republiky. Nenalezneme zde pouze nebankovní společnosti, ale také poskytovatele telekomunikačních služeb a dokonce i dodavatele energií. SOLUS zahrnuje registr fyzických osob, tak i právnických subjektů.

Centrální registr úvěrů

Neboli CRÚ. Tento registr spravuje Česká národní banka a má za úkol sdružovat banky a pobočky zahraničních bank v České republice. Hlavní funkcí je informování o úvěrových závazcích podnikatelů a právnických osob. 

půjčka bez registru

Výhody půjček bez registru

 • peníze mohou získat i klienti s horší platební historií
 • minimum administrace a papírování
 • půjčka pro osoby s nižšími příjmy
 • rychlý převod peněz na váš účet
 • pohodlné sjednání na internetu

Nevýhody půjček bez registru

 • nízká doba splatnosti, obvykle jen 30 dnů
 • vysoké poplatky a RPSN
 • půjčka je splatná jednorázově
 • vysoké sankce a pokuty pokud úvěr nesplatíte včas

Nejčastější otázky k půjčkám bez registru

Opravdu dostanu půjčku, i když jsem se dostal do registru?

Jak již bylo zmíněno v článku, nebankovní společnosti již do těchto záznamů nahlížet musejí, tudíž nelze 100 % říci, že uspějete.

Třicet dnů mi na splacení částky nestačí, dá se s tím něco dělat?

Za poplatek si tuto dobu můžete prodloužit a nebo požádejte o půjčku zde: MicroCredit.

Mohu peníze použít na start podnikání?

Ano, finance můžete využít na cokoli.

Jak se dostanu k bankovnímu výpisu, když nemám internetové bankovnictví?

Navštivte nejbližší pobočku vaší banky a požádejte o něj na místě.

O jakou maximální částku mohu žádat?

To je individuální, ale na našich stránkách Creditka.cz až o 300 000 Kč na 7 let.

Jak mi budou peníze vyplaceny?

Nejčastěji se setkáte s bezhotovostní výplatou přímo na účet, ale existují také hotovostní půjčky bez registru.

Jsou půjčky bez registru bezpečné?

To je zajímavá otázka. Jak pro koho. Většině lidem rychlá půjčka opravdu pomůže dostat se ze svízelné situace, ale pokud úvěr obdrží člověk, který s ním neumí zacházet je oheň na střeše. Vyvarujte se splátkám po splatnosti a veškeré vzniklé problémy řešte včas. Pokud se toho budete držet nic vám nehrozí. 

Rychlá půjčka bez registru a zástavy

Stále sháníte rychlou půjčku, ale nechcete zastavovat svou nemovitost a nebo hledat ručitele? Z problému vás dostane XXLCredit.

Návod, jak se dostat z registru dlužníků

 1. Zjistěte jaká společnost vás do registrů zapsala, jednoduše tím, že požádáte o jednorázový výpis.
 2. Neprodleně uhraďte veškeré dluhy po splatnosti i s případnými poplatky.
 3. Ukončete smlouvu u poskytovatele, kde závazek vznikl a zároveň odvolejte souhlas se zpracováním osobních údajů.
 4.  Zkontaktujte sdružení SOLUS.
 5. Zažádejte o výmaz z registrů
 6. Byli jste neúspěšní? Obraťte se přímo na uoou.cz nebo na soud.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2019 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2019 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.