Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Půjčka je poměrně časté a skloňované téma. Jaká je nejvýhodnější? Na Českém trhu je několik společností, které poskytují bankovní i nebankovní úvěry. Jak si z nich vybrat? Nároky na úvěrovou smlouvu se liší klient od klienta, někomu jde výhradně o úrokovou sazbu, jiným o dodatečné služby. Jaký je rozdíl mezi účelovou půjčkou a tou bezúčelovou? Tím vším se bude Creditka zabývat v dnešním blogu. 

Význam slova půjčka

Neboli zápůjčka je finanční závazek, který jsme povinni splácet (uhradit) za předepsaných podmínek, které upravuje úvěrová smlouva, ta může být uzavřena s právnickou a nebo fyzickou osobou. Součástí půjčky mohou být také úroky a další dodatečné poplatky. Rozdíl mezi půjčkou a úvěrem je především v tom, že předmětem půjčky nemusí být pouze peníze, ale i jakákoliv hmotná věc. Úvěr může být pouze peněžitý.

Účelová půjčka - K této službě musíte doložit přesný účel a na co peníze využijete. Tento typ úvěrů je zatížen nižší úrokovou sazbou.

Bezúčelová půjčka - Peníze můžete využít na cokoliv bez nutnosti předkládání účelu.

půjčka

Bankovní půjčky

Jsou poskytovány společnostmi, které získali od České národní banky licenci a rovněž splnili veškeré další náležitosti s tímto povolením spojené. Bankovní úvěry jsou známé vysokým standardem, férovostí a transparentností. Na denním pořádku jsou úrokové sazby již od 3,99 % ročně, což rozhodně nezní vůbec špatně. Klienti si dále mohou vybrat z doplňkových služeb jako je pojištění proti schopnosti splácet nebo mimořádné splátky zdarma. Na českém trhu najdete několik bank, nahlédněte do recenzí a dozvíte se více.

Nebankovní půjčky

Velmi populární úvěry jsou stále takzvané mikropůjčky dostupné na XXLCredit.cz. Jedná se o malou peněžitou výpomoc v podobě několika tisíc korun. Zapůjčená částka bývá využívaná před výplatou na drobné výdaje v domácnosti. Celá suma je splatná jednorázově do 30 dnů. S tím jsou pochopitelně spojené i poplatky, které nejsou nejmenší, pochopitelně záleží na poskytovateli. Mnoho nebankovních společností již v České republice nepůsobí, protože se poměrně razantně změnili zákony. Nebankovní půjčky jsou známé svou rychlostí a vyšším RPSN.

Při vybírání úvěru buďte vždy velmi opatrní. Před podpisem jakékoli smlouvy (i na malou částku) si ji důkladně pročtěte a až poté se můžete rozhodnout, zda podepíšete nebo nikoli.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2019 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2019 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.