Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Sociální dávky

 

Dnešním tématem, kterým se bude Creditka zabývat jsou sociální dávky. Jedná se o finanční podporu od státu lidem, kteří se ne vlastním zaviněním dostali do nezvladatelné situace. Sociální dávky v hmotné nouzi jsou vyplácené občanům, kteří jsou v hmotné a finanční tísni. Zpravidla jsou vydávány na obecních úřadech. Do tohoto velkého systému musíme zahrnout i penze nebo invalidní důchod. Jsou z nich vypláceny i nemocenské nebo mateřská dovolená.

Dávky státní sociální podpory

Přídavek na dítě

– Tento přídavek je určený rodinám, které mají nezaopatřené děti a slouží k výživě a výchově ratolestí.

Kdy mám nárok na přídavek na dítě?

Příjem rodiny nesmí převyšovat 2,4 násobek životního minima.

Výše příspěvku na nezaopatřené dítě činí:

– dítě do 6 let 500 Kč

– dítě od 6 do 15 let 610 Kč

– dítě od 15 do 26 let 700 Kč

sociální dávky

Příspěvek na bydlení

Pokud máte nízký příjem a vysoké náklady na bydlení můžete získat příspěvek na bydlení. Je jedno, zda li jste v pronájmu, ve vlastním bytě nebo domě i jestli je byt družstevní nebo jde o byt ve vlastním domě.

Jak vypočítám příspěvek na bydlení?

Pomocí normativních nákladů což jsou průměrné náklady na bydlení, také záleží na počtu členů rodiny a v jak velkém městě žijete. Pokud jste například v nájmu započítává se do nákladů i nájemné, dále jsou do nich zahrnuty ceny energií a služeb.

Výslednou hodnotu výše příspěvku si můžete spočítat sami nebo pomocí kalkulačky. Výsledná částka je rozdílem: rozhodného příjmu a normativních nákladů na bydlení. Výsledné číslo vynásobte koeficientem 0,3 (Praha 0,35) a získáte výši příspěvku na bydlení.

Rodičovský příspěvek  

Tento příspěvek se začíná vyplácet po skončení peněžité pomoci v mateřství. Pokud peněžitou pomoc v mateřství nepobíráte vyplácí se rodičovský příspěvek ihned po narození potomka

Sociální Dávky pěstounské péče

V případech, kdy se vlastní rodiče nemohou nebo nechtějí starat o své dítě existuje forma pěstounské péče.

Pěstoun má nárok na tyto sociální dávky:

– příspěvek na úhradu potřeb dítěte

– Příspěvek při ukončení pěstounské péče

– Odměna pěstouna

– Příspěvek při převzetí dítěte

Další sociální dávky jsou porodné a pohřebné

Nebankovní půjčka až 300 000 Kč

Potřebujete peníze na rekonstrukci chaty a nebo toužíte po nové zahradě? Zažádejte o nebankovní půjčku na XXLCredit a peníze obdržíte do 24 hodin.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2019 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2019 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.