Tipy a rady jak ušetřit

Jak ušetřit?

Jsme národ. který je známý tím, že žije od výplaty k výplatě. Poradíme vám jak ušetřit. Tyto rady se mohou hodit každému. Ušetřené peníze můžete použít na nečekané výdaje a nebo na dovolenou. Díky tomu, že se na nějaký čas uskromníte si nemusíte brát žádnou půjčku, protože budete mí finanční rezervu. Myslete dopředu. Lidé, kteří se několik dní po výplatě žijí jako králové a potom nemají ani na jídlo.. To přece nemáte zapotřebí.

10 praktických rad jak ušetřit

Bankovní účet

Mnoho lidí má založené konto u banky, kde platí každý měsíc zbytečné poplatky jako jsou například ty za vedení účtu. Pokud patříte mezi ně ihned tento účet a založte si ho někde, kde je kladný úrok. Můžete to vyzkoušet u bankovní společnosti Air bank. Tam lze získat úrok na běžném účtě až 1% ročně. Účet si můžete založit zde

Nákup na internetu

Nakupujete často na internetu? Věděli jste o tom, že se dá ušetřit až 12 000 Kč ročně za nákupy? Existují stránky jako je například plnápeneženka. Tam se jednoduše zaregistrujete a získáváte peníze zpět. A to až 15% z nákupu. Určitě doporučujeme zkusit.

Slevy

Snažte se nakupovat pouze ve velkých obchodech, kde jsou potraviny mnohem levnější než když budete chodit do večerky za rohem. Vytvořte si slevovou kartu a čerpejte slevy přímo z ní. Je důležité, aby jste si kupovali pouze věci, které opravdu potřebujete.

půjčka bez nahlížení do registru

Restaurace

Pokud máte rádi restaurační zařízení budeme vás muset zklamat. V období šetření by jste se měli restauracím vyhýbat. Samozřejmě, že restaurace dražší, ale na druhou stranu můžete si připravit to samé jídlo doma za výrazně nižší cenu. Pokud jste šikovní.

Jízda autem

Snažte se omezit jízdu autem co možná nejvíce. Pokud je to pro vás nezbytné dohodněte se svými přáteli a složte se na benzín dohromady. Nákupem roční legitimace na městskou hromadnou dopravu jistě ušetříte.

Prostor navíc

Pokud žijete ve velkém bytě nebo domě nebojte se pronajmout místnost, kterou nevyužíváte. Díky tomu, můžete získat do svého rozpočtu několik tisíc měsíčně.

Nové věci x použité věci

Při nákupu mobilního telefonu nebo jiné elektroniky můžete ušetřit až několik tisíc. Ale buďte opatrní od koho si danou věc berete. Je v dostatečně dobrém stavu? Nebuďte hloupí a nenaleťte.

Mobilní operátor

Není váš tarif příliš předražený? Jste už u operátora několik let, ale máte pocit, že platíte čím dál více? Zavolejte na infolinku s tím,že chcete od daného poskytovatele odejít. Věřte tomu, že do několika vteřin budete mít výhodnější nabídku. Obdobně to můžete zkusit i u jiných služeb.

Udělejte něco pro své zdraví a ušetřete

Šetřete nejen vodou, ale snažte se mýt ve vodě studené. Jednoduše začněte s utužování. Je prokázané, že studená voda má pozitivní účinky na lidskou obranyschopnost. Dokonce i na ženskou celulitidu. Co z toho vyplývá? Budete méně nemocný = ušetříte za drahé léky.

Světlo

Zhasínejte v místnosti, když ji opustíte. Kupte si úsporné zářivky, mohou být dražší, ale vyplatí. A co večer při svíčkách? Ano, ale dejte pozor ať nevyhoříte.

Jak překlenout nečekané výdaje – půjčka bez registru

 

 

Tipy a rady jak ušetřit
4.8 (96%) 5 hlasů

Další články