Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Zásady a pravidla bezpečného půjčování

 

Každá bankovní i nebankovní služba přináší pro spotřebitele určitá rizika. Zde jsme zpracovali několik pravidel, kterými by jste se měli řídit, aby jste se vyvarovali finančním potížím.

1. Půjčka? Pouze ve výjimečném případě

Spotřebitelský úvěr není služba, kterou bychom měli využívat každý měsíc, ale pouze v případech, kdy nám nezbývá jiná možnost. K čerpání je nutná dostatečně velká finanční gramotnost. Pokud víte, že nebudete schopni hradit měsíční splátky z důvodu nestabilního zaměstnání není úvěr nic pro vás. Jednoduše řečeno bankovní i nebankovní půjčky jsou určeny jen pro ty, kdo na ně skutečně mají. Pokud je vaše situace napjatá položte si otázku, zda by se nedaly výdaje alespoň částečně omezit.

2. Vhodný účel půjčky je velmi důležitý

Apelujeme na vás, aby jste si vypůjčili pouze na věci, které jsou opravdu nutné. Může to být lékařský zákrok, investiční příležitost nebo studium v zahraničí. Rozhodně se vyvarujte drahé elektronice na splátky a nebo dovolené na dluh. Zde platí pravidlo "dobrý sluha, ale zlý pán". Pokud budete s penězi nakládat s rozvahou a do dlouhodobých projektů jistě se vám toto úsilí vrátí v podobě krásného bydlení a nebo dobře fungující živnosti.

3. Porovnejte více nabídek najednou

Zde se zbrklost nevyplácí. Nenechte se opít rohlíkem a nikdy nesáhněte po první nabídce. Nebojte se navštívit pobočky více společností, zeptejte se osobně. Pokud vám tento způsob nevyhovuje použijte chytrý mobilní telefon a porovnejte úvěry na nezávislých porovnávačích a kalkulačkách. Nezaměřujete se pouze na úrokovou sazbu a RPSN, měla by vás také zajímat možnost předčasného splacení, poplatky za poskytnutí a vedení půjčky. Rozhodně není na škodu se připojistit pro případ neschopnosti splácet z důvodu ztráty zaměstnání. 

4. Je smlouva skutečně srozumitelná?

Jakákoli předložená smlouva v elektronické a nebo písemné podobě by pro vás měla být 100 % srozumitelná. Pokud si nejste něčím jistí tak se zeptejte. Také můžete využít možnosti právního servisu pokud jste na vážkách. 

5. Nezapomínejte na finanční rezervu 

Výše měsíční splátky nikdy nesmí být vyšší než jsou vaše příjmy po odečtení všech nákladů. Každý měsíc si odkládejte část peněz na spořící účet nebo na jiné bezpečné místo. 

6. Nestíháte půjčku uhradit včas?

Všechny případné problémy spojené s jakýmkoli úvěrem se snažte řešit ihned. Za prvé to to na vaši osobu vrhá lepší světlo a za druhé se vyhnete dalším potížím se sankcemi a poplatky. Každý férový poskytovatel by vám po předchozí domluvě měl vypracovat splátkový kalendář.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

 

© 2024 Creditka.cz

 
Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2024 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.