Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Solus zdarma k nahlédnutí

 

Možná o tom ani nevíte, ale i vy můžete mít negativní záznam v registru dlužníků. Čím dál více lidí to zjistí až u přepážky banky, když žádají o půjčku a nebo hypotéku. Problémem může být i bydlení v pronajatém bytě. Člověk, který má negativní platební historii má následně velké problémy. Jak se tomu vyvarovat? Každý občan České republiky i právnická osoba si může opatřit takzvaný výpis z registru dlužníků SOLUS. Do těchto záznamů bohužel zdarma nahlížet nemůžeme. Toto privilegium mají pouze členské společnosti sdružení, ale není těžké si opatřit výpis. Pokud vám stačí online forma, kterou si můžete vytisknout požádejte si jednorázový online výpis. Pro fyzickou osobu je cena 200 Kč za jednu online kopii. Další možností je SMS výpis, který vyjde na 30 Kč. Poslední variantou je papírový výpis, jeho cena se pohybuje od 209 Kč – 241 Kč.

Jak se můj záznam dostal do registru?

Ve sdružení SOLUS je více než 57 společností a každá si klade jiné podmínky pro zapsání k “hříšníkům”. Někde stačí opomenout jednu platbu jinde je to až po třech měsících. Jednoduše řečeno dostat se do registru je více než jednoduché, ale výmaz může být velmi zdlouhavý. Nejčastější prohřešky jsou: nezaplacená splátka za půjčku, leasing a nebo hypotéku. Také si dejte pozor na včasné uhrazení složenek za mobilní služby, plyn a nebo elektřinu.

SOLUS zdarma k nahlédnutí

Vše jsem splatil/a, ale stále mám záznam v registru SOLUS

To, že splatíte veškeré své závazky vůči daným společnostem neznamená, že budete automaticky vyškrtnuti z registru dlužníků. Tyto údaje zůstávají v databázi až 3 roky, proto je nutné, aby jste odvolali souhlas o zpracování vašich osobních údajů. Pokud nevíte jak na to přečtěte si náš minulý článek.

Žádost o výmaz z registru SOLUS vzor

Vzor žádosti

Vaše Jméno a Příjmení
Vaše Adresa trvalého bydliště
Vás telefon a emailová adresa

Název společnosti (která vás do registru vložila)
IČ společnosti
Adresa společnosti

Odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů

Já, Jméno Příjmení, trvale bytem Ulice č.p., PSČ Město, RČ: RRMMDD/XXXX tímto odvolávám svůj souhlas se zpracováním osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a žádám, aby společnost Název společnosti se sídlem Adresa (dále jen Společnost) dále nezpracovávala moje osobní údaje.

Vzhledem k tomu, že se společností Společnost nejsem v žádném smluvním ani jiném právním vztahu, ani nejsem jejím dlužníkem, žádám, abyste mé osobní údaje ze všech databází, které vedete, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů,
odstranili (a to včetně databází třetích stran, kterým byla má data poskytnuta, jako např. Registr dlužníků).

Pokud budou mé osobní údaje vedené na základě jakéhokoliv souhlasu uděleného k jejich zpracování společnosti Společnost dále přítomny ve výše zmíněných databázích i po době technicky nezbytné pro jejich odstranění, budu nucen se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Děkuji. S pozdravem

V …    Dne  …    podpis

Kontakt na sdružení SOLUS

Antala Staška 510/38, 140 00 Praha 4 – Krč

e-mail: [email protected]

tel.:+420 222 368 708

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2019 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2019 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.