Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Výmaz z registru dlužníků

 

Je to registr v němž členské společnosti poskytují a vzájemně sdílejí platební morálku jejich zákazníků. U tohoto registru se jedná o klienty, kteří nechtějí nebo z jakýchkoli důvodů nemohou své závazky splácet.Výmaz z registru dlužníků by vám měl pomoci získat půjčku v bance a nejen to.

Stále více mladých lidí se dostává do registru dlužníků. V mnoha případech je to zbytečné. Stačí neuhradit fakturu za telefon, kabelovou televizi nebo jiné služby a můžete se dostat do problémů.

výmaz z registru dlužníků

POZOR! U mobilního operátora stačí být pouze dvě vyúčtování služeb v prodlení a může být proveden zápis. Takže např. kvůli pozdě zaplacenému paušálu za telefon můžete mít problém získat nějaký úvěr či hypotéku.

Jaké omezení mě čeká?

 • Není možné získat půjčku v žádné bance v České republice
 • Nákup zboží na splátky může být zamítnut z důvodu zápisu v registrech neplatičů
 • Pro mnoho společností můžete být požadován jako problémový klient, který nechce nebo nemůže plnit své závazky
 • Některé služby vám nemusí být vůbec poskytnuty

Jak zjistím, že mám záznam v registru SOLUS?

Není to nic těžkého. Navštivte stránky solus.cz, kde lze získat výpis, ale je zpoplatněn. Veškeré bližší informace získáte na zmíněné stránce. Další informace o registru Solus můžete nelézt zde: creditka.cz/solus-zdarma-k-nahlednuti/

Výmaz z registru dlužníků

Ačkoli vypadá na první pohled, že je snadné se z něj dostat může to být velmi zdlouhavý proces, protože mnoho společností uchovává záznam v databázi ještě dlouhou dobu po tom, co jste byli vymazáni.

Postup:

 • Zjistěte si jaká společnosti vložila do registru záznam a kvůli jaké pohledávce.
 • Poté je potřeba, aby jste ho kompletně splatili i s veškerými poplatky.
 • Rozvažte smlouvu se společností u které dluh vznikl.
 • dříve jste souhlasili se zpracováním osobních údajů. Tento souhlas musíte odvolat i se zrušením smlouvy.
 • Kontaktujte sdružení SOLUS a požádejte o výmaz z registru dlužníků.
 • Pokud nedojde k odstranění vašich osobních údajů obraťte se na Úřad pro ochranu os. údajů na adrese – uoou.cz.
 • Ani to nepomohlo? Poté vám nezbývá než se obrátit na soud.

Autor článku

 
 
Autor článku: Pavel Štich

Pavel Štich

Finance jsou moje hobby. Moc rád sepisuji a zveřejňuji články z bankovního i nebankovního sektoru. Koncem roku 2018 jsem úspěšně složil odborné zkoušky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení. Více zde

 

Máte zájem o půjčku?

 
 

INTERSTORE CAPITAL s.r.o. IČO: 05459745;

sídlem Praha 1, Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00, SZ: C 263986 vedená

u Městského soudu v Praze

© 2024 Creditka.cz

Facebook
 
YouTube
 
Google+
 
 
 
 
Tato stránka je zabezpečena pomocí SSL

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2024 Creditka.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.